Informacje:
Przedstawiam tutaj znane mi informacje o pochodzeniu rodziny "Chrastinów"
Przyjmijmy, że pokolenie, o którym nic nie wiemy będzie to pokolenie pierwsze. Dla każdej osoby, którą będę wymieniał w tym opisie w nawiasie napiszę numer pokolenia i odtąd tak będę przedstawiał osoby, o których piszę żeby lepiej można było się w drzewie genealogiczne odnaleźć. Jeżeli będą się zdarzały takie same imiona w drzewie to żeby rozróżnić w tym tekście poszczególne osoby to dodam do nich dodatkowe opisy.
Patrząc na drzewo genealogiczne pokolenie drugie to:
Antoni Chrastina i jego żona Weronika ( nazwiska panieńskiego nie znamy) oraz Rozalia Chrastina ( pokolenie drugie) to rodzeństwo. W tej chwili drzewo przedstawia tylko gałąź od Antoniego Chrastiny ( mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się ustalić imiona rodziców Antoniego i Rozalii) ale posiadam już dane od strony Rozalii i jak tylko będę miał czas to dodam tą gałąź do drzewa.
Z opowiadania mojej babci wiem, że korzenie nasze wywodzą się z Czech. Antoni i Rozalia oraz możliwe, że ich rodzice przywędrowali w okolice Mircza pod koniec XIX wieku ( tej daty nie jestem do końca pewien ale ciężko to zweryfikować). Wiem także że Antoni Chrastina (pokolenie drugie) pracował później w cukrowni w Poturzynie gdzie uległ wypadkowi. Został on zawieziony do szpitala w Hrubieszowie. Niestety tam zmarł i został gdzieś tam pochowany (jak tylko będę miał jak to postaram się odwiedzić kościoły w Hrubieszowie lub okolicy możliwe że zachował się jakiś wpis o nim w księgach parafialny gdzie i kiedy został pochowany).
Patrząc na drzewo genealogiczne to już i tak dużo udało się odtworzyć a mam nadzieję, że jeszcze znajdą się chętni do pomocy w jego rozwijaniu.
Jestem bardzo wdzięczny Pani Stanisławie Urbańskiej (pokolenie piąte) za zebranie bardzo wielu danych bez których to drzewo by nie powstało.
Dziękuję także Tomaszowi Chrastina (pokolenie szóste syn Andrzeja i Teresy) za przesłanie danych o Marii Krochmal (pokolenie trzecie) z domu Chrastina. Wcześniej nie wiedziałem że była córką Antoniego i Weroniki (pokolenie drugie) co pozwoliło na odnalezienie osób z tej gałęzi drzewa.